1289129012881291
 

Tag en ven med på golfbanen

Man 25. juni 2018

273 - 6580

Vi genoptager en succes fra årene før TryOut, nemlig Spil med-dag, hvor medlemmerne inviterer en ven, kollega, familiemedlem eller nabo med på golfbanen. Vil du give din kærlighed til golfsporten videre til én du kender, så er “Spil med-Dag” den 29. juli en oplagt mulighed for netop det!

”Vi har arrangeret en greensome over 9 huller på Parken og håber, vi i fællesskab kan vise vores dejlige anlæg og golfsporten frem på bedste vis. Du spiller naturligvis med din gæst”, fortæller Carsten Rosenvinge fra klubbens begynderudvalg. Har du lyst til at hjælpe med det praktiske i forbindelse med afviklingen af arrangementet er du også hjerteligt velkommen til at kontakte Carsten Rosenvinge eller klubbens sekretariat.

”Vi sørger for både udstyr og assisterer med vejledning, så det eneste du og din gæst skal tage med er godt humør og fornuftigt tøj til vejret”, siger Carsten Rosenvinge.
Vi håber at se en masse glade medlemmer med lige så mange glade gæster den 29. juli!

Tilmelding på golfbox senest 26. juli. Hvis din gæst er et barn, beder vi dig oplyse gæstens alder.

 

Program for dagen:

 

10.00

Mødetid – kort introduktion og udlevering af udstyr. Mødested ved indgangen til klubhuset

 

 

Du introducerer din gæst til golf på putting green og driving range.

 

11.30

Gunstart på Parken – alle spiller fra tee 46 - Greensome

 

14.00

Tak for i dag – aflevering af udstyr Restauranten har et godt tilbud på dagen

 

Yderligere oplysninger fås ved henvendelse til Vejle Golf Club på 7585 8185.