False

TLF. 75 85 81 85

IBÆKVEJ 46, 7100 VEJLE

Hjælp klubben til nye medlemmer

Tirsdag 07. februar 2023

Kender du en person, som gerne vil spille, eller starte med at spille, golf i VGC, så giv klubben et tip.
Som tak for hjælpen giver klubben dig et gavekort til brug i klubbens restaurant, så snart det nye medlem har betalt sit kontingent. Læs mere om detaljerne her.

Finder du et nyt medlem, der endnu ikke har erhvervet sig DGU kort, kan du finde alle datoerne for TRYOUT introduktionsarrangementer via linket her.

Vejle Golf Club har hvert år brug for at finde omkring 100 nye medlemmer for at bibeholde medlemsskaren – og kontingentbetalingerne er den økonomiske forudsætning for at klubben kan fastholde standarten i klubbens drift. Derfor kan man sige, at det er en win-win situation, når klubbens medlemmer hverver nye medlemmer. Dels får du yderligere en person, som du kan lide at spille golf med, og klubben fastholder sit medlemsantal og en fortsat sund økonomi.

Som medlem af klubben er du også en god ambassadør for alle de fordele, som du kender Vejle Golf Club for.