False

TLF. 75 85 81 85

IBÆKVEJ 46, 7100 VEJLE

Skaf et nyt medlem og få en belønning

Fredag 11. marts 2022

Vejle Golf Club belønner medlemmer, som skaffer nye medlemmer, med gavekort, som kan omsættes i klubbens restaurant.
"Klubbens primære indtægt kommer fra kontingent, og vi har hvert år en opgave med at erstatte de rundt regnet 100 medlemmer, der forlader klubben, med nye", fortæller Claus Svold, der er formand for Vejle Golf Club.
"Vores begynderudvalg yder en fantastisk indsats med TRYOUT, men vi er afhængig af, at medlemmerne også er aktive i arbejdet med at rekruttere. Den indsats vil vi til gengæld gerne belønne, fordi det gør en afgørende forskel for klubbens udvikling", siger Claus Svold, der på klubbens generalforsamling den første torsdag i marts også udnyttede lejligheden til at opfordre medlemmerne til at forsætte hvervningen.

Skaf et TRYOUT-medlem, så får du et gavekort på 100 kroner, og når personen melder sig ind og har betalt kontingent får du yderligere et gavekort på 500 kroner. Hverver du et nyt medlem, der flytter til VGC fra en anden klub får du et gavekort på 500 kroner, når det nye medlem har betalt sit kontingent.

Læs mere om ordningen via dette link